IEC Portal de publicacions > Revistes científiques


Referència: 53402
Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques



Volum: 29 : Número 1 (any 2014)
Data d´edició: 2014
ISSN (format paper): 0214-316-X
ISSN (format digital): 2013-9829
Descripció física: 110 p. : il·l. ; 24 cm
Editorial: IEC

Altres números:

Afegir a la cistella
  6,00 €  
Sumari  
Processos de ramificació, criticitat i autoorganització: aplicació als desastres naturals
Corral, Álvaro ; Font-Clos, Francesc
Matèries:   Catàstrofes naturals - Estadístiques
Processos de ramificació

P. 5-49
Citació bibliogràfica

Com les varietats invariants formen espirals i anells en galaxies barrades
Romero-Gómez, Mercè ; Sánchez-Martín, Patricia ; Masdemont, Josep J.
Matèries:   Galàxies espirals

P. 51-75
Citació bibliogràfica

Aplicacions quadràtiques que preserven l'àrea a R²
Simó, Carles
Matèries:   Corbes
Mecànica clàssica
Caos (Teoria de sistemes)

P. 77-108
Citació bibliogràfica

Dades de l´usuari/ària

Per a navegar pel portal necessiteu Mozilla o Microsoft Internet Explorer (recomanem la versió 5.0 o superior).
Amb altres navegadors i/o resolucions podria ser que visualitzéssiu incorrectament alguna de les pàgines del portal.